جاذبه های گردشگری جمهوری بلغارستان


 

جاذبه های گردشگری بلغارستان

جمهوری بلغارستان، کشوری با جاذبه‌های شگفت‌انگیز، سواحل فوق‌العاده و ترکیبی از فرهنگ سنتی و مدرن، واقع در بخش اصلی شبه جزیره بالکان با کوه‌های شگفت‌انگیز و بی‌نظیری می‌باشد.

همچنین شما می توانید تور بلغارستان رو از آژانس مسافرتی دیرین گشت تهیه کنید.

رود ماریتسا بلغارستان

مهم‌ترین رود بلغارستان ماریتسا می‌باشد که از رشته‌کوه رودوپ در غرب این کشور سرچشمه می‌گیرد، از مناطق مرکزی می‌گذرد و وارد بخش جنوبی آن می‌شود و سپس وارد ترکیه شده به دریای اژه می‌ریزد. رود مهم دیگر این کشور، دانوب، در شمال کشور جریان دارد.

پایتخت بلغارستان

جمعیت بلغارستان

جمعیت بلغارستان حدود 7.102 میلیون نفر، واحد پول آن لِو و مساحتش 110.994 کیلومترمربع است و چهاردهمین کشور اروپا از نظر مساحت می‌باشد. 76درصد جمعیت بلغارستان پیرو مسیحیت ارتدکس و 10 درصد آن‌ها مسلمان هستند. مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است و 70درصد عطر رز در بازارهای بین‌المللی در این کشور تولید می‌شود.

 

پایتخت بلغارستان

پایتخت بلغارستان شهر صوفیه است و از شهرهای مهم آن پلوودیو، وارنا، بورگاس و روسه هستند. آب و هوای شمال بلغارستان در تابستان گرم و در زمستان سرد است درحالی که مناطق واقع شده در سواحل دریای سیاه آب و هوای معتدل و مرطوب دارد. ساعت محلی بلغارستان 1.5 ساعت از ساعت ایران عقب‌تر است.

فرهنگ بلغارستان

غذاهای بلغارستان

نکته‌ی جالب این که اغلب غذاهای بلغارستان به ذائقه‌ی شرقی می‌خورد و در پخت غذاهایشان از سبزیجات و میوه‌های متنوع استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که در بلغارستان سیگار کشیدن در اماکن عمومی ممنوع است ولی در رستوران‌ها محوطه‌ای مخصوص سیگار کشیدن وجود دارد.

فرهنگ بلغارستان

گرچه که نفوذ فرهنگ یونانی، رومی و ایرانی در فرهنگ بلغارستان دیده می‌شود ولی عناصر اصلی فرهنگ سنتی آن از میراث ترکیه‌ای، اسلاوی و بلغار تشکیل می‌شود. از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بلغارستان می‌توان، صومعه ریلا با بیش از 1000 سال قدمت و صلیب مصنوعی چوبی  با 104 منظره از کتاب مقدس و 650 مینیاتور کار شده روی آن، شهر قدیمی پلوودیو با ترکیب فرهنگ و معماری دوران باستان، قرون وسطا و دوران تجدد ملی بلغارستان، تفرجگاه نسبار با ویرانه‌های باستانی در مجاورت آن، کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه متعلق به قرن 20 که یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان می‌باشد، دهکده‌ی روپیت، سالن تئاتر رومی ها در وارنا، جنگل سنگ کاری شده، باغ دریایی وارنا، کلیسای روسی و کوه تیوشا، بالچیک که تفرجگاهی کوچک مربوط به قرن 5 قبل از میلاد می‌باشد و موزه کالیاکرا را نام برد.

معرفی شهر وارنا

یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای بلغارستان وارنا در منطقه ساحلی گلدن‌سندز (Golden Sands) می‌باشد که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپاست. درآمد وارنا از طریق گردشگری می‌باشد و طی حفاری‌های باستان‌شناسان در نکروپولیس، قدیمی‌ترین گنجینه‌ی طلای دنیا مربوط به هزاره‌ی چهارم پیش از میلاد، یافت شده است.

وارنا مال

وارنا پس از صوفیه و پلوودیو، سومین شهر بزرگ بلغارستان می‌باشد. یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید این شهر، وارنا مال است که با تقریبا 150 فروشگاه متنوع و کافه و رستوران هایش مکان مناسبی برای خرید و رفع خستگی و گرسنگی حین خرید می‌باشد. از دیگر مراکز مهم خرید در وارنا گراندمال، وارنا تاورز و پی‌فو مال هستند.

وارنا مال

 

وارنا به علت مجاورت با دریا آب و هوایی معتدل و قاره‌ای دارد؛ در فصل بهار خنک، در تابستان معدل است؛ پاییز آفتابی و زمستان ملایمی دارد. وارنا در نزدیکی منطقه ساحلی گلدن‌سندز واقع شده که با نوزده کیلومتر فاصله از وارنا و با ماسه‌های سفید و طلایی و انبوهی از تپه‌های جنگلی، استراحتگاهی فوق‌العاده و با امکانات و یکی از بزرگ‌ترین سواحل شمالی دریای سیاه می‌باشد.

 

محبوبیت و شهرت بین‌المللی سواحل گلدن‌سندز به مروارید دریای سیاه به علت ماسه‌های طلایی و ویژه‌ی دریای سیاه است و به همین خاطر در فصل تابستان مقصد گردشگران بسیاری می‌باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های منطقه‌ی گلدن‌سندز که آن را به یکی از قطب‌های گردشگری سلامت هم تبدیل کرده است وجود چشمه‌هایی به منظور آب‌درمانی می‌باشد.

سواحل گلدن‌سندز

 

وجود طبیعت فوق‌العاده و زیبا، نزدیکی با سواحل گلدن‌سندز و همچنین امکانات تفریحی و ورزشی متنوع و استخرهای آب معدنی، سرسره‌های آبی، قایق‌های تفریحی و… در وارنا و امکانات حمل و نقل عمومی مناسب مانند تاکسی ها، اتوبوس، اتوبوس برقی و مینی‌بوس، وارنا را به یکی از مقاصد گردشگری به ویژه در فصل تابستان تبدیل کرده است.عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از تور‌های لحظه آخری و تخفیفات هتل‌ها و بلیط هواپیما با خبر می شوید.Call Now Buttonسوالی دارید؟ تماس با دیرین گشت